Burza – podnikání, nebo tajný byznys jen pro zvané?

Burza a Tajný Expertní Byznys

Řekne-li se BURZA, většina lidí si představí mohutnou budovu na Wall Street a uvnitř neskutečný chaos, nepochopitelné gestikulace, hra nervů, kolapsy… Tahle představa je dnes od reality dál, než Wall Street v New Yorku od Prahy.

90 % věcí kolem burzy je prostě jinak, než se píše či říká. Proč? Důvod je jasný – peníze a online byznys.

Podnikáme na burze - tajný expertní byznys. Online kurz Hrajeme si na burze ve verzi HNB VIP TRADER BUSINESS

Jiná část lidí si naopak burzu představí jako hru na štěstí – prostě ruleta, která šťastlivcům přináší peníze. Vložím základní kapitál, koupím si akcie neznámé firmy a za týden jsem milionář.

Pokud je první představa nereálná, tahle je ještě horší a také nebezpečnější. Zatímco na Wall Street se patrně nedostanete, nic vám nebrání skočit na vějičku šikovnému naháněči nepoctivého brokera a o své peníze přijít dříve, než se nadějete. Někteří brokeři dnes pod tlakem regulace Evropské unie uvádějí, že až 98% jejich klientů končí se ztrátou. Tak co tedy s tím?

Burza nás láká, ale o peníze nikdo přijít nechce. Jaká je tedy skutečnost?

Ani jedna z těchto vizí se nepřibližuje realitě. Zkušeností dospějete k poznání, že je třeba o burze opravdu něco vědět, získat jisté expertní znalosti a porozumění toho, co se na ní odehrává a kde, jak a pro koho se vytvářejí ziskové příležitosti.

Burza je easy podnik, každý den sledujeme pouze dvě možnosti, o které tady jde. Ceny na burze mohou pouze růst, nebo klesat. Jiná možnost neexistuje. Z jistých důvodů lze věci dělat složitě a na dvě možnosti lze vymýšlet stovky metod a strategií, jak na to.

Takže je burza podnikání, obchodování, hra, nebo spekulace? V zásadě je to vše – od každého něco. Ale, stejně jako u každého úspěšného byznysu, je nutné se k tradingu postavit profesionálně. Profesionální hra, spekulace, trading. Nebo lépe řízení peněz, kapitálu, podnikání. Takže je to něco jako tajný expertní byznys.

Proč Tajný? Prostě musím se naučit něco, co není veřejně dostupné.
Proč Expertní? Prostě musím být expertem stejně tak, jako v jakémkoliv zaměstnání, podnikání či profesi, pokud to chci dělat a umět pořádně.
A proč Byznys? To je také jasné – chceme podnikat, vydělávat peníze. Podnikání jako každé jiné, ale přesto úplně odlišné. Je to prostě zajímavý byznys…

Můj život a burza

V roce 2013 po 32 letech práce pro různé firmy a propracování se do pozice ředitele několika závodů, jsem přesně 21. srpna (jaká symbolika 🙂 ) přišel o zaměstnání. A věřte – ezoterika funguje. Ani ne po měsíci jsem obdržel od tehdy neznámého, dnes přítele a kolegy Jirky Mazura, email s pozvánkou do kurzu Hrajeme si na burze. A tím jsem skončil s hledáním nové práce.

Burza mě celkem pohltila. Fascinovala mě příležitost pro technicky a technologicky nejsnadnější podnikání, jaké je k dispozici. Čistá práce s penězi. Žádní nadřízení ani zaměstnanci, logistika, směrnice, účetnictví, úředníci. Bylo a je to podnikání, kdy nebylo najednou zapotřebí téměř nic z toho, co jsem řídil a za co zodpovídal téměř 15 let.

 

Podnikáme na burze - tajný expertní byznys. Online kurz Hrajeme si na burze ve verzi HNB VIP TRADER BUSINESS

Co jsem zjistil z kurzu Hrajeme si na burze?

V prvé řadě to, že věci se mají jinak, než jak uváděly oficiální zdroje, literatura, weby, média. Jejich podstatou (jak jsem se přesvědčil na vlastní peněženku) byla a je jistá manipulace – nahnat lidi na trhy a dostat z nich peníze.

Sice je možné učit se tomuto podnikání hrou, nebo si skutečně jen tak hrát bez nároku na ztráty, či výdělky, ale máte-li trading jako podnikatelský záměr, ve skutečnosti to hra není. Je to seriózní byznys.

Ano, burza je pouze o dvou možnostech. Ceny na burze mohou pouze klesat, nebo růst. Stačí být na té správné straně trhu a můžete vydělávat tím nejjednodušším způsobem, kterým si umíte představit.

Také ovšem musíte z hlavy vypustit všemožné složité metody, strategie a postupy, kterými nejrůznější školitelé zahlcují davy, aby byli zajímaví.

TAJNÝ EXPERTNÍ BYZNYS

Umění expertů na burze bývá pro 99 % lidí běžně nedostupné! Přitom, nebo možná právě proto, existuje nepřeberné množství knih, způsobů obchodování, metod, indikátorů, patternů, stylů a robotů.

Naučit se je všechny používat by trvalo řadu let, možná celý lidský život. Co s tím? Který styl zvolit?

Mně pomohla náhoda. V kurzu Hrajeme si na burze, a byla to jeho historicky první varianta – ještě hodně daleko od současné zdokonalené verze VIP Trader Business, jsem měl možnost zjistit, že mně tehdy dobře známé Parettovo pravidlo neplatí jen v řízení kvality, jak se často ukazuje.

Jirka jej aplikoval pro mne překvapivým způsobem na online trading. Uvědomil jsem si, že jsem zásady TAJNÉHO EXPERTNÍHO BYZNYSU postupně nasunul i do svého života. Prostě – v jednoduchosti je krása.

Výsledek? Úspěšnost na burze 70-90 %, skvělá jízda. Situační Analýza Online –  dnes už mohu říci „naše SAO“, chytré rozhodovací postupy, zásady pro bezpečné a ziskové obchodování umožňují legálně získat slušné peníze ve finanční džungli. A užít si jich.

Návody pro úspěch jsou tajné!

Podnikáme na burze - tajný expertní byznys. Online kurz Hrajeme si na burze ve verzi HNB VIP TRADER BUSINESS

  • Ano, burza je technicky a technologicky nejjednodušší podnikání na světě.
  • Ale má svoje zákonitosti, pravidla příležitosti i slepé cesty a potenciál prohraných bitev.
  • Ano, je to ve skutečnosti náročný byznys. Naštěstí známe řešení, máme 15 let zkušeností a ty jsou na cestě k vám!

Jedno tajemství na závěr…

Burza má jednu specifiku, kterou pravděpodobně sotva najdete u jiných druhů podnikání. Pokud nejste  finanční gigant, banka nebo velká hedgeová společnost, nebudeme si mezi sebou konkurovat.

V našem okruhu může jeden druhému pomáhat, aniž to ohrozí jeho peníze.

Proto si moc vážíme naší komunity skvělých lidí – traderů – z kurzu Hrajeme si na burze, z Tajného Expertního Klubu PNB a WinSignals.

Díky, že jste dočetli až sem! Mějte se krásně!

Jirka Gajdošík

Jirka Gajdošík
Jirka je vedoucím projektu WinSignals, spolutvůrcem kurzu Hrajeme si na burze a člen Expertního týmu Klubu IN IN.
Komentáře
  1. Martin Vasmansky napsal:

    Zajímavě popsané, obzvlášť pro naprostého laika jako jsem já. Docele mně to namotivovalo….

  2. Pavel Kučera napsal:

    Myslím, že tohle je víc než motivace. Jestli se se mnou někdo podělí o zkušenosti z obchodu na burze, je to unikátní a nejlepší (nenacházím vhodná slova) příležitost, jak změnit vlastní život k lepšímu – na pravou stranu. Děkuji velmi všem lídrům za podělení o tyto zkušenosti. Jsem rád, že i já mám tuto šanci a ještě jednou za ni velmi děkuji.

  3. Dakujem, jeto silny pribeh a taky dobry priklad a motivacia.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů