TAJEMSTVÍ A PŘÍLEŽITOSTI FINANČNÍ PÁKY

Je všeobecně známo, že 99 % obchodníků se zaměřuje na to, aby pro sebe na burze našli systém, či něco jako “Svatý Grál” v obchodování, který by jim dokázal 100% určit to, kam půjde cena vybraného aktiva v nejbližších dnech či hodinách tak, aby vydělali na cenovém pohybu.

Ano, lze se jistě naučit dělat predikce s úspěšností 80-90 %. Pokud si obchodník myslí, že tím má vyhráno a že je u zdroje Svatého Grálu, potom je zpravidla rozčarován. Zejména proto, že na burze působí i další okolnosti, síly a jistá tajemství, kterým je opravdu dobré rozumět!

Dnes začínáme sérii obsahů, které jsme pojmenovali

TAJNÉ BURZOVNÍ KÓDY!

Dnes se pobavíme o jednom z nich, totiž o finanční páce na finanční trzích.

Snad kolem žádné jiné okolnosti finančních trhů není tolik nedorozumění, mýtů a pověr, jako u pojmu „finanční páka“! Přitom je docela strategické tomu nejen rozumět, ale zejména nabyté znalosti správně používat.

👉 Finanční páka je skvělý sluha, ale zlý pán.

👉 Finanční páka je cesta do finančního pekla, nebo do finančního nebe…

👉 Finanční páka je riziko, nebo příležitost!

✅  Vše, co si myslíte a co víte o pojmu „finanční páka“ předznamenává vaši aktuální situaci na burze!

✅  Vše, co o pojmu „finanční páka“ nově zjistíte a následně přizpůsobíte svoje jednání a rozhodování, předznamená vaši budoucnost!

A vaše budoucnost na burze může být buď skvělá, nebo pochmurná. Je to jen na vás a na vaší hlavě. Proto si pojďme něco povědět o finanční páce!

Tento úvod pro vás napsal Jirka Mazur, následující text potom Jirka Gajdošík!

_________________________________________________________________________

Jaká tajemství a příležitosti se skrývají ve finanční páce?

Ti rozumnější chtějí odhadnout svoje nástupy do obchodování tak, aby bylo dosaženo zisků co nejrychleji a nejspolehlivěji a hledají tajné kódy, způsoby, které by byly při obchodování úspěšné.

I kdysi hledali tradeři “Svatý Grál” v obchodování. Věnovali tomu spoustu času a prostředků, aniž by 100 % úspěšné řešení kdy našli. Proč? Prostě proto, co zkušení už dlouho vědí: že žádný Svatý grál v tradingu neexistuje.

TAJEMSTVÍ A PŘÍLEŽITOSTI FINANČNÍ PÁKY

Pokud by existoval, určitě bychom jej znali a stál by opravdu hodně peněz. Pokud máte spolehlivý systém pro predikce trhu, potom jste schopní určit s poměrně vysokou spolehlivostí pravděpodobnosti, kam půjde trh a cena vámi sledovaného aktiva.

Vlastně 90 % všeho kolem fundamentální a technické analýzy se týká odhadů, kam půjde cena, a kde jsou nejlepší ziskové příležitosti.

Svatý grál tedy neexistuje. Ale možná existují určité tajné kódy, které se vyplatí využívat pro své ziskové a bezpečné obchodování. Některé z nich jsou opomíjené, nebo úmyslně zkreslované. Jeden z nich se týká finanční páky, leverage.

Spousta online obchodníků z nejrůznějších důvodů přijímá tezi o “opatrném” obchodování s malou finanční pákou, která je má chránit před většími ztrátami. Řekněme si o tom více.

Věděli jste, že…

Na online trzích můžete s minimální investicí kontrolovat několikanásobně větší hodnotu svého akciového, komoditního nebo měnového kontraktu.

To znamená, že můžete za málo peněz kontrolovat velkou hodnotu aktiv s možností realizace vysokých zisků (nebo ztrát). Pracujete zde s Leverage – finanční pákou.

Čím menší zálohu, margin, pro své obchodování trader používá, tím je jeho vstup do obchodování levnější, ale efekt finanční páky se zvětšuje. Profesionální spekulanti používají vysokou finanční páku.

TAJEMSTVÍ A PŘÍLEŽITOSTI FINANČNÍ PÁKY

Nízký margin, vysoká leverage zvyšuje finanční účinnost obchodování. Po uzavření obchodních pozic se vložená záloha, margin, vrací na traderův účet. Margin se takto chová jako vratný kapitál, díky kterému můžeme kontrolovat mnohonásobně větší hodnoty obchodovaných aktiv.

To znamená, že můžete za málo peněz kontrolovat velkou hodnotu aktiv s možností realizace vysokých zisků (nebo ztrát). Margin může být 50 %, 10 %, 5 % nebo i méně než 1 % z hodnoty aktiva. Vzniká nám tím výsledná páka 1:2, 1:10, 1:20, 1:100, a vyšší.

V rámci obchodování CFDs na akcie, komodity či Forex můžete pracovat s leverage na běžných burzách nedostupnou, u komodit s finanční pákou 1:60 – 1:200, u měn 1:100 – 1:250 i více.

Naskýtá se otázka: je malá finanční páka opravdu ten nejlepší nástroj pro malé obchodníky, který jim umožní bezpečné a ziskové obchodování? Vždyť i Evropská unie přijala opatření v rámci regulačního orgánu tzv. ESMA, údajně na ochranu malých obchodníků… Jak je to ale ve skutečnosti? TAJEMSTVÍ A PŘÍLEŽITOSTI FINANČNÍ PÁKYZkušení podnikatelé, ať v rámci online tradingu, nebo podnikání obecně vědí, že většina regulací jsou pro podnikatelské prostředí spíše negativní, než aby mu pomáhaly. Ostatně o tragických důsledcích regulovaného hospodářství jsme se mohli přesvědčit v minulosti i u nás… Podobně je to s pokusy o  regulaci finanční páky, leverage u evropských brokerů.

Raději se ale vraťme k našemu prvnímu tajnému burzovnímu kódu. Jaké poučení plyne ze znalosti principů finanční páky?

Pokud dodržujete správný money management, otevíráte správnou velikost kontraktu, máte přiměřenou výši vašeho operativního kapitálu a používáte správně finanční účinnost obchodovaných aktiv, může vám být finanční páka do jisté míry lhostejná. Když ale nedodržíte správný money management, proděláte s malou i velkou pákou a každá rada bude drahá – a to doslova a do písmene (s regulací i bez ní).

Budoucnost patří těm, kdo vidí příležitosti dříve než ostatní! 

Chcete se dozvědět více o Tajných burzovních kódech? Chcete poznat úskalí a pozitiva obchodování s finanční pákou? Je bezpečné obchodování možné, nebo je to jen fikce?

To vše jste mohli zjistit ve čtvrtek 16.1.2020 ve 20:00 během vysílání reprízy webináře ve formátu digipárty! Odtajnili jsme okolnosti kolem finanční páky, finanční účinnosti a jak s nimi bezpečně pracovat.

Registrujte se na záznam digipárty zde:

TAJEMSTVÍ A PŘÍLEŽITOSTI FINANČNÍ PÁKY

Registrujte se na záznam reprízy digipárty Tajemství a příležitosti finanční páky

Naučte se vydělávat peníze po celý rok 2020!

Podívejte se na záznam klíčového online webináře z pohodlí svého domova. Přihlásit se můžete kliknutím na tlačítko níže

Registrace na webinář Tajemství a příležitosti finanční páky

Jirkové Mazur a Gajdošík

Jirka Gajdošík & Jirka Mazur

Jirka Gajdošík
Jirka je vedoucím projektu WinSignals, spolutvůrcem kurzu Hrajeme si na burze a člen Expertního týmu Klubu IN IN.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Jste zde poprvé?

    Zjistěte, jakých je 7 kroků pro rychlý start na burze v tomto pdf, které je ke stažení zdarma:!

    Staženo více než 24 000x !

  • Kategorie