Případová studie GOLD Sell

Tři shorty v průběhu tří dnů

Aleš Andr, člen týmu Tajného Expertního Klubu a specialista na Situační Analýzu Online, pro vás natočil krátké video – případovou studii – jak lze na základě metodiky Situační Analýzy Online a Winsignals obchodovat.

Co je Situační Analýza Online (SAO)?

 • Situační analýzu používáme především pro vyhodnocení sentimentů, tržních nálad a cenových situací na hlavních finančních trzích. Hlavní finanční trhy určují sentiment, jsou kurzotvorné.
 • Cílem je rychlé a pokud možno objektivní posouzení toho, co se na trzích děje v kontextu s tím, co o nich víme, co o nich čteme a získáváme za informace a zejména toho, co vidíme.

SAO je výsledkem:

 1. Posouzení sentimentu a cenové situace sledovaného aktiva
 2. Identifikace zajímavých a profitních situací na burze
 3. Posouzení „cenové mapy“ a pravděpodobnostních dějů, korelací, synergií, souvislostí.
 4. Řízení otevřených obchodních pozic, management obchodních akcí.
 5. Dosledování realizovaných akcí na burze po jejich uzavření, testování úsudku a rozhodovacích procesů.

Tato jednoduchá metodika spojuje Technickou i Fundamentální analýzu. SAO je o tom, dělat jednoduše věci, které jiní dělají složitě, se stejnými, nebo dokonce s lepšími výsledky. SAO je o tom, co vidím a umím posoudit v kontextu s fundamentem a osobní zkušeností. SAO není o tom, co se kde spočítá a poté podvrhne k interpretaci jako pochybný signál situace, které nemusím rozumět.

Aleš vám ve videu ukáže průběh tří obchodů a jeho myšlenkových pochodů od analýzy trhu, vstupu do jednotlivých obchodů až po jejich uzavření v zisku. Součástí  videa jsou ukázky na jednotlivých grafech 1D, 4H a 1H.

Obchody typu SELL na aktivu GOLD byly uskutečněny ve dnech 8., 9., a 10. října  2019. Zisk z každého obchodu se pohyboval kolem 60 dolarů na 1 lot, takže během těchto tří dnů bylo možné inkasovat zisk cca 180 dolarů.

Následuje videoukázka a popis situace,
jak Aleš dostal z akce reálné zisky!

Na videoukázku obchodů se podívejte zde:

Pokračování článku je přístupné pouze členům Tajného Expertního Klubu. Jde o informace pro kvalifikované investory, které mají za cíl vzdělávat, inspirovat a předávat know-how „podnikáme na burze“ těm správným příjemcům. Pro přečtení článku musíte mít aktivovanou členskou sekci TEK a přihlásit se zde.

Pokud nemáte členství v TEK aktivováno, můžete si jej aktivovat, nebo se
Stát členem ZDE! Jste již členem? Přihlaste se zde
Víte, že... jako členové máte k dispozici řadu výhod, jako pravidelný vzdělávací obsah, denní náhledy na trhy, aktuality ze světa burzy a mnoho dalšího?
Petra Procházková
Petra aktivně podporuje projekty Hrajeme si na burze, WinSignals a je členkou Klubové rady a Expertního týmu klubu Podnikáme na burze.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Jste zde poprvé?

  Zjistěte, jakých je 7 kroků pro rychlý start na burze v tomto pdf, které je ke stažení zdarma:!

  Staženo více než 24 000x !

 • Kategorie